Nemovitostní fondy připisují za půl roku 17% zisku
Vladimír Urbánek, 19.7.2005
| Podle mezinárodního realitního institutu Research Worldwide dosáhly v prvním pololetí realitní fondy v průměru zhodnocení investic o 17%. Nejvíce se na realitách vydělávalo ve Španělsku (55% za 1H), Švédsku, Německu a Itálii. Španělský trh rostl díky zájmu o letní apartmány a ubytování v hotelích, Švédsko těží z obecného růstu zájmu o bydlení. Nepříznivou oblastí pro realitní investice je Asie. Tamní trhy jsou přehřáté, výrazně je poškodila také ničivá síla vln tsunami. |
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost