Deregulace nájmů se vrací do sněmovny
Dr. Zdeněk Burián, 2.2.2006
    Senátoři včera neschválili zákon o deregulaci nájemného a ten se tak vrací zpět do PS. Zásadní výhradu mají senátoři k tomu, že by od roku 2011 měla být regulace i v bytech, kde nyní činže regulovány už nejsou. Jinak s růstem nájemného souhlasí. To by mělo počínaje lednem 2007 růst v průměru o 14,2 % ročně po dobu čtyř let. Regulované nájemné se nyní vztahuje cca na 20 % bytového fondu, což je asi 750 000 bytů.
![]() | Mediální informační databanka-interaktivní vyhledávací služba Anopress |
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost
