Vyfoťte si svého zloděje
Schopnosti zlodějů a jejich drzost se bohužel až příliš zvětšuje a majitelům ohrožených objektů se jen občas daří držet s nimi krok. V tomto jim novým detektorem pomůže společnost Jablotron. Její bezdrátový PIR detektor pohybu osob JA-84P nejen, že umí ohlásit vniknutí pachatele do objektu, ale ještě ho vyfotí a tuto fotografii odešle bezpečnostní centrále.
Proti zloději jsou tak postaveny dvě schopnosti tohoto detektoru. Jedna z nich včas zalarmuje majitele objektu nebo strážní službu, druhá umožní pořídit přímo na místě činu sérii fotografií a přenést je bezdrátově na dispečink bezpečnostní agentury i majiteli. Tím především vizuálně potvrdí přítomnost pachatele. Fotografie také napomůže jeho identifikaci azadržení.
Zkratka PIR, kterou tento detektor nese, znamená infrapasivní snímač. Tedy detektor reagující na pohyb něčeho teplejšího než je okolní prostor. Ve chvíli, kdy zloděj vstoupí do tímto detektorem hlídaného prostoru , ho za pomoci blesku vyfotografuje. Blesk u zloděje může vyvolat dvě reakce – útěk, nebo naopak zájem o to, odkud je fotografovaný. V tu chvíli už čidlo pořizuje další snímky, které ihned odesílá na pult centralizované ochrany a majiteli. V případě, že by se zloděj pokusil čidlo zničit, to vyšle signál sabotáž a potvrdí tak informaci o napadení objektu.
Detektor JA-84P, standardně osazený čočkou se záběrem 120°/12m je možné přizpůsobit záměnou speciální čočky optiky pro střežení dlouhých chodeb (cca do 20m), hlídání prostoru kde se pohybuje malé zvíře, např. pes nebo pro monitoring narušení úzkého koridoru .– vytvoření jakési virtuální detekční stěny a detektor hlásí průchod tímto sektorem.
V případě, že máte svůj bezpečnostní systém napojený na pult centrální ochrany, může být „váš“ zloděj překvapen nejen rychlým zadržením, ale fotografií, kterou toto čidlo pořídilo. I přes to, že nebude z klasického fotoaparátu, dotyčný lump na ní nikdy nezapomene. A vy také ne, pomohla vám i jiným zajistit klid domova.
Doporučená výška instalace čidla je 2, 5 m nad úrovní podlahy. Model JA-84P je napájen lithiovou baterií, se životností až tři roky. Komunikuje v protokolu Oasis na vzdálenost až 300 metrů.
Neviditelný strážce vašich oken a dveří
Okna nebo balkónové dveře bývají jednou z cest, hojně využívané zloději pro nevítaný vstup do domu nebo bytu. Není nutné stavět jim do cesty ocelovou mříž, o bezpečí vašeho domu obydlí se postará mříž neviditelná, signalizující jakékoliv neoprávněné otevření. Touto neviditelnou mříží je miniaturní magnetický bezdrátový detektor JA-82M od Jablotronu.
Pouhých 9 mm tenký detektor JA-82 M se montuje do plastových či dřevěných rámů oken a dveří a lze jej použít s většinou typů kování. Detektor se umisťuje do mezery mezi pohyblivým a pevným rámem, část s elektronikou se montuje na pevný rám, aktivační magnet na rám pohyblivý, nejlépe tam, kde se otevřením okna magnet oddálí aspoň na vzdálenost 2 cm. Se zabezpečovací ústřednou komunikuje bezdrátově a proto je jeho instalace velice šetrná k interiéru.
Detektor JA-82M je komponentem jednoho z nejrozšířenějších zabezpečovacích systémů JA-80 OASiS. Ústředna zabezpečovacího systému v případě neoprávněného otevření okna, odstranění detektoru a v dalších kritických situacích při vloupání, informuje prostřednictvím sms uživatele a předává informace na dispečink pultu centralizované ochranya .
Jeho výhodou je montáž dovnitř rámů oken a absence drátů, díky čemuž je při zavřeném okně neviditelný a neruší tak svou přítomností design okna nebo výhled z něj. To samé platí samozřeimě i pro dveře.
Detektor je napájen baterií, jejichž životnost je až tři roky.
Technické parametry
Napájení |
|
Typická životnost baterie |
cca 3 roky (pro max. 5 aktivací denně) |
Komunikační dosah |
cca 200m (přímá viditelnost) |
Rozměry |
192 x 25 x 9 mm |
Rozsah pracovních teplot |
-10 až +40 °C |
Klasifikace dle ČSN EN 50131-1,ČSN CLC/TS 50131-2-6, |
ČSN EN 50131-5-3 stupeň 2 |
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Českomoravská Nemovitostní dokončila svou největší akvizici nemovitostního portfolia v hodnotě několika miliard korun
- V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční
- Jaký byl vývoj trhu hypoték, realit a pojištění v roce 2024? Objem nových hypoték překoná výsledky za poslední dva roky
- Rok stabilizace a růstu: Co přinese českému realitnímu trhu rok 2025?
- Fiala: Pracujeme na úpravě Green Dealu. Navrhujeme odložit zavedení systému emisních povolenek pro budovy a auta
- Premiér Fiala: Odmítáme návrh Evropské komise na další zpřísnění klimatických cílů pro rok 2040 na úroveň 90 %