Developeři chtějí změnu zákona o dani z příjmu
Vladimír Urbánek, 7.2.2008
![]()
Martin Gebauer, finanční ředitel Orca, listu E15 řekl, že nová úprava daně z příjmu, podle které firmy s velkými úvěry budou platit vyšší daně, by mohla zvýšit efektivní zdanění developerů na až 60 % zisku. Developeři, spolu s dalšími firmami, na které nová pravidla budou mít dopad (např. leasingové společnosti), chtějí po ministerstvu financí, aby část zákona změnilo. Podle našeho názoru je tato zpráva negativní, protože by měla výrazný dopad na výsledky hospodaření developerů
Patrick Vyroubal
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost