Developeři ve smlouvách často znevýhodňují klienty
Vladimír Urbánek, 10.7.2008
Tuzemští developeři velmi často uzavírají smlouvy o koupi nemovitosti, které jsou pro jejich klienty nevýhodné. Vyplývá to ze studie advokátní kanceláře Ambruz & Dark. Mezi klíčové problémy patří například vysoké pokuty pro zájemce, aniž by na druhou stranu takové sankce platily pro developera. K dalším zásadním nedostatkům smluv patří úhrada kupní ceny zcela nebo z velké části před tím, než bude vlastnické právo k nemovitostem zapsáno ve prospěch zájemce do katastru nemovitostí a nemovitost bude předána.
Celou zprávu naleznete na serveru iHned.cz a to konkrétně ZDE
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Nové bydlení
- ČNB zvýšila sazby navzdory inflaci. Co to znamená pro hypotéky?
- USA chystají masivní úvěry pro jaderné reaktory: Westinghouse může být hlavním vítězem
- Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
- Umíte číst štítky? Průzkum ukázal, že každý čtvrtý Čech si ničí oblečení špatným praním
- Jak lehká střecha urychlí rekonstrukci?
- Češi sdílejí třikrát více elektřiny než v loňském roce. Celkový objem překonal hranici 100 GWh