Regulované nájemné se může v Praze příští rok zvýšit až o 46 procent
Pavel Daniel, 5.9.2008
Pokud by Praha vyhlašovala anketu Číslo dne, vyhrálo by po dnešku rozhodně číslo 46. Až o tolik se podle pražského radního Jiřího Janečka (ODS) může v příštím roce zvýšit regulované nájemné v hlavním městě. I když jde o průměr, údaj podle radního vychází z návrhu deregulací ministerstva pro místní rozvoj na rok 2009. Definitivní podobu nájemného ovlivňují rozhodnutním jednotlivé městské části. Dosud to podle domácích médií udělaly pouze radnice Prahy 2 a Prahy 10. Podle návrhu by mohly ceny v nájemních městských bytech činit v průměru 48 až 95 korun za metr čtvereční.
Detailnější komentář si přečtěte například na serveru Novinky.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost