Nové kancelářské plochy v Praze z poloviny neobsazené
Vladimír Urbánek, 12.11.2008
![]()
Podle deníku E15 je zhruba polovina z letos dokončených kancelářských ploch stále prázdná (130 tis. z 250 tis.m2). Důvodem je spekulativní výstavba, kdy není dopředu zajištěn nájemce a zvýšená výstavba v posledních letech. Navíc vlivem finanční krize se omezila poptávka s tím, jak firmy odkládají svou expanzi. Letošní nabídku prý bude trh absorbovat dva roky a teprve v roce 2010 by se situace mohla stabilizovat, jelikož se čeká, že banky nebudou půjčovat na spekulativní výstavbu, což omezí nabídku. Podle Hospodářských novin může ochlazení na finančním trhu vést k odložení výstavby nákupních center, které začínají mít problémy s pronajímáním ploch.
Patrick VyroubalSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost