Od února mohou Češi žádat o dotaci na hypotéku
Vladimír Urbánek, 8.12.2008
Od února příštího roku mohou lidé s hypotékou žádat o státní příspěvek. Ministerstvo pro místní rozvoj jej vyplácí, když průměrná sazba na úvěrech za předchozí rok překročí pět procent. "Za prvních deset měsíců letošního roku byla průměrná sazba 5,67 procenta. Státní příspěvek se s téměř stoprocentní jistotou vyplácet bude," potvrzuje Pavel Rakouš, ředitel odboru bytové politiky ministerstva.
Celou zprávu naleznete na serveru iHned.cz a to konkrétně ZDE
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost