MF plánuje zrušit daň z převodu nemovitostí
Vladimír Urbánek, 13.3.2009
Podle deníku E15 plánuje ministerstvo financí zrušit tříprocentní daň z převodu nemovitostí, kterou dnes platí ten, kdo nemovitost prodává. Cílem je snížení transakčních nákladů a oživení trhu s nemovitostmi. Toto opatření by se projevilo především u již užívaných bytů v soukromém sektoru. Celkový dopad na trh nemovitostí by podle našeho názoru nebyl příliš významný.
Patrick Vyroubal
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Evropa míří k trhu pronajímatelů, český trh zůstává vyrovnaný
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost