USA: Index počtu žádostí o hypotéku vzrostl o 7,5 procenta

NEW YORK (MEDIAFAX) - Index počtu žádostí o hypotéku v USA vzrostl v minulém týdnu o 7,5 procenta. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.
Důvodem růstu indexu je zájem spotřebitelů o refinancování hypoték, k čemuž pomáhají i nízké úrokové sazby, které sice na mezitýdenní bázi mírně vzrostly, nicméně při meziročním srovnání jsou pro zákazníky značně výhodnější. U třicetileté hypotéky očištěné o externí poplatky s fixním úrokem tak úroková sazba vzrostla o 0,09 procentního bodu na 5,24 procenta, ve srovnatelném období loňského roku však tatáž sazba činila 6,44 procenta.
Úroková sazba u fixních 15letých hypoték na mezitýdenní bázi vzrostla ze 4,58 procenta na 4,52 procenta.
Vojtech Kristen, kristen@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Hypotéky
- Léto tradičně zbrzdilo zájem o hypotéky, hypoteční sazby opět vzrostly
- DOPO četba: Havlíček připustil, že dostavba Dukovan vyjde o stamiliardy dráž oproti původnímu plánu. Místo 400 to bude 600-700 mld. Kč
- Pět míst, kudy malým a středním firmám utíkají peníze za energie
- Banky v červenci poskytly hypotéky v hodnotě 40,4 mld. Kč (+6,9 % meziročně, -17,4 % meziměsíčně)
- D8 mění realitní mapu: Severní Čechy zdražují rychleji než Praha
- Blesková proměna interiéru: Jak na nový domov bez prachu, hluku a zbytečných výdajů