UBS: New York je z hlediska nájemního bydlení nejdražší metropolí na světě
NEW YORK (MEDIAFAX) - New York je pro nájemníky nejdražší metropolí světa, uvedla v pátek agentura RIA Novosti s odkazem na šetření švýcarské banky UBS týkajícího se cen a výdělků.
Při zjišťování životních nákladů analytici UBS posuzovali cenu bydlení, cenu pracovní hodiny a její kupní sílu, ceny oblečení, délku pracovního týdne a dovolené a také cenu oběda v restauraci a daňové zatížení.
New York se dostal do čela žebříčku nejdražších měst na světě hlavně proto, že náklady na nájemné tu činí v průměru 3,1 tisíce dolarů měsíčně. To je téměř dvakrát více než nájemné v Los Angeles nebo Chicagu, Curychu nebo Oslu a třikrát více než například v Kodani.
Do trojice nejdražších míst z hlediska nájemního bydlení na světě patří také Tokio (3 027 dolarů) a Dubaj s průměrnou cenou 2 160 dolarů.
Mezi městy na opačném pólu cen nájemného je Kyjev průměrná cena v ukrajinské metropoli činí 220 dolarů měsíčně. Podle UBS je to stejně, kolik platí cizinci za nájem bytu v Káhiře. Levněji lze pořídit nájem už jen v peruánském hlavním městě Limě, kde je průměrná cena 160 dolarů za měsíc.
Indická Bombaj s nájemným 480 dolarů měsíčně, se stala nejlevnějším hlavním městem světa díky přijatelným cenám oděvů a nízkou sazbou daně z příjmu ve výši deseti procent a také symbolickou cenou jízdného ve veřejné dopravě.
Pokud dámský kostým s veškerými doplňky přijde v Tokiu na 1 300 dolarů, v Bombaji bohatě stačí 170 dolarů.
Na druhou stranu i za práci se v Bombaji platí mnohem méně než v metropolích Evropy nebo USA jen 1,30 dolaru za hodinu. To je dvacetkrát méně než vydělá pracující v Kodani, Curychu a Ženevě.
Dana Rybáková, rybakova@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Luxusní nemovitosti nejsou jen pro zahraniční investory – Češi tvoří většinu vlastníků
- PSN dokončila projekt Ahoj Vanguard v pražských Modřanech, který je téměř vyprodaný
- Nejistota kolem digitalizace stavebního řízení trvá. Projekty se prodlužují, prodražují a stavebníci i úřady tápou
- Co přinese nový obchodní týden? Americké volby se blíží…
- Lokalita a infrastruktura: Jaké jsou významné faktory při výběru bydlení
- Nemovitost jako jistá investice. Češi své peníze ukládají do bytů, sázejí na novostavby a zahraniční destinace