Čtyřicet procent světových investorů si myslí, že trh nemovitostí se blíží svému dnu

PRAHA (MEDIAFAX) - Více než 40 procent největších světových investorů do nemovitostí se domnívá, že trh se blíží svému dnu. Ukazují to výsledky Global Investor Sentiment Survey společnosti Colliers International, uvedla v pátek agentura RIA Novosti.
Do studie se zapojilo 244 respondentů z řad klíčových mezinárodních investorů s celkovým investičním portfoliem za 300 miliard dolarů.
"Většina respondentů se domnívá, že trh už dosáhl nebo se blíží dnu," uvedla zpráva o výsledcích studie. Dvě třetiny respondentů jsou přesvědčeny, že další fáze vývoje začne už letos.
Investoři věří, že v Latinské Americe a asijsko-tichomořské oblasti, kam patří i Austrálie a Nový Zéland, už zažívají růst.
"V USA a asijských zemí dosáhl podle respondentů trh dna, země Blízkého Východu, střední a východní Evropa a také Kanada ještě prožívají pád," uvedla zpráva.
V příštích dvanácti měsících trhy nemovitostí, které už dosáhly dna, s výjimkou výcodní Evropy, podle světových investorů začnou růst.
Dana Rybáková, rybakova@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Cena nových bytů v Brně poprvé překročila 150 tisíc za metr čtvereční. Nabídka je nejvyšší za posledních několik let
- Index prvního bydlení Reas.cz Z garsonky do 2+kk za tři roky. Dostupnost roste, naráží však na rekordní vklad
- Když hory nabídnou více než jen výhledy – horské bydlení nové generace
- Pronájem bytů v ČR za posledních 8 kvartálů: cena vzrostla na 323 Kč/m² a trh se v Q1 2026 zrychlil na 30 dní
- Sterplan zakotvil v Port7. Moderní kanceláře od Colliers odrážejí jeho inženýrské DNA
- Q1 2026: Omezená nová nabídka, stabilní neobsazenost a rozdílný vývoj nájemného napříč lokalitami