US - počet nových staveb stoupl o 3,9%, více než se čekalo, stavební povolení naopak klesly
Vladimír Urbánek, 16.12.2010
Počet nově započatých staveb domů v USA v listopadu stoupl meziměsíčně o 3,9% na 555 000 v ročním vyjádření oproti 534 000 v říjnu. Trh počítal s menším růstem na úroveň cca 550 000 jednotek při rozpětí odhadů od 520 - 595 000.
V meziročním srovnání počet nových staveb poklesl o 5,8%.
Počet nově udělených stavebních povolení v listopadu poklesl o 4% na 530 000 v ročním vyjádření, což je nejnižší úroveň od srpna 2009. Trh v tomto případě počítal s růstem na úroveň 560 000 povolení. V meziroční srovnání počet staveb poklesl o 15%.
Počet nových staveb jednogeneračních domů stoupl v listopadu o 6,9% na 465 000 jednotek v ročním vyjádření, což je nejvíce od letošního srpna. Počet nově vydaných stavebních povolení stoupl o 3% na 416 000 jednotek.
Počet nových staveb vícegeneračních domů včetně nájemního bydlení poklesl o 9,1% na 90 000 jednotek při poklesu počtu stavebních povolení o 23% na 114 000 jednotek.
3 ze 4 hlavních US regionů nahlásilo růst počtu nových staveb v čele s 16procentním růstem Středozápadu.
Podle společnosti Zilow ztratily americké nemovitosti na hodnotě v tomto roce cca 1,7 biliónu dolaru. Spolu s loňskou ztrátou cca 1,05 bln.USD se celková ztráta od června 2006 vyšplhala již na cca 9 biliónů dolarů.
V meziročním srovnání počet nových staveb poklesl o 5,8%.
Počet nově udělených stavebních povolení v listopadu poklesl o 4% na 530 000 v ročním vyjádření, což je nejnižší úroveň od srpna 2009. Trh v tomto případě počítal s růstem na úroveň 560 000 povolení. V meziroční srovnání počet staveb poklesl o 15%.
Počet nových staveb jednogeneračních domů stoupl v listopadu o 6,9% na 465 000 jednotek v ročním vyjádření, což je nejvíce od letošního srpna. Počet nově vydaných stavebních povolení stoupl o 3% na 416 000 jednotek.
Počet nových staveb vícegeneračních domů včetně nájemního bydlení poklesl o 9,1% na 90 000 jednotek při poklesu počtu stavebních povolení o 23% na 114 000 jednotek.
3 ze 4 hlavních US regionů nahlásilo růst počtu nových staveb v čele s 16procentním růstem Středozápadu.
Podle společnosti Zilow ztratily americké nemovitosti na hodnotě v tomto roce cca 1,7 biliónu dolaru. Spolu s loňskou ztrátou cca 1,05 bln.USD se celková ztráta od června 2006 vyšplhala již na cca 9 biliónů dolarů.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Prémiové budovy, silní nájemci a stabilní výnos. Fond NEMO slaví sedm let na trhu
- Amundi Real Estate posiluje v Praze. Fond REF4 kupuje kancelářskou budovu Riverview na Smíchově
- Nový dům pro seniory v Nymburku – postaví ho RS Group vedle polikliniky v ulici Okružní
- Chaty a chalupy za poslední 3 roky zdražily o 31,4 %. Největším příběhem je ale prudké zrychlení trhu (24.6.2026)
- Nejméně volných kanceláří je v okolí stanic metra Invalidovna, Hlavní nádraží a Flora
- Chaty a chalupy za poslední 3 roky zdražily o 31,4 %. Největším příběhem je ale prudké zrychlení trhu