US - počet vyvlastnění se v 1Q snížil o 15%
Počet Američanů, kteří nespláceli závazky a přišli o nemovitosti, se v prvním čtvrtletí snížil o 15% na 681 153. V meziročním srovnání se jednalo o 27% pokles, uvedla nejnovější data společnost Realty Trac. Upozornění o vyvlastnění přijala jedna ze 191 domácností. Nevada, Arizona a Kalifornie byly tři nejpostiženější americké státy.
V samotném březnu došlo meziměsíčnímu nárůstu vyvlastnění o 7% na 239 795. Ve stejném období loňského roku počet dosahoval rekordních 367 056, což znamenalo pokles o 35%. Podle vyjádření Realty Trac je bytový trh stále v krizi, přestože aktivita vyvlastnění klesla na tříleté minimum. Slabá poptávka, klesající ceny domů a nedostupnost úvěrů jsou faktory, které tlačí na bytový trh, který čelí dvojitému poklesu. Je téměř jisté, že aktivita znovu poroste, jelikož skončí dočasné pozastavení exekucí z důvodu nesprávně zpracovaných dat.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Prémiové budovy, silní nájemci a stabilní výnos. Fond NEMO slaví sedm let na trhu
- Amundi Real Estate posiluje v Praze. Fond REF4 kupuje kancelářskou budovu Riverview na Smíchově
- Nový dům pro seniory v Nymburku – postaví ho RS Group vedle polikliniky v ulici Okružní
- Chaty a chalupy za poslední 3 roky zdražily o 31,4 %. Největším příběhem je ale prudké zrychlení trhu (24.6.2026)
- Nejméně volných kanceláří je v okolí stanic metra Invalidovna, Hlavní nádraží a Flora
- Chaty a chalupy za poslední 3 roky zdražily o 31,4 %. Největším příběhem je ale prudké zrychlení trhu