Po RWE hlásí zdražení plynu i E.ON. Pro domácnosti bude dražší o 12%
Vladimír Urbánek, 2.5.2011
Společnost E.ON zvýší cenu zemního plynu pro domácnosti a maloodběratele od června v průměru o 11,9 procenta. Celková cena včetně nákladů na distribuci se zvýší o sedm procent.
Důvodem zdražení jsou dlouhodobě rostoucí ceny komodit na světových trzích.
"S ohledem na tuto skutečnost již nebylo možno dále držet prodejní ceny ve stávající výši a energetická společnost E.ON byla po jedenácti měsících poprvé nucena zvýšit ceny zemního plynu svým zákazníkům," uvedl mluvčí E.ON Vladimír Vácha.
Celý článek naleznete na serveru iHned.cz, a to konkrétně ZDE.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Bydlení rubrika
- Jak ochladit domov bez klimatizace: Zastavte spalující žár dřív, než vám projde oknem
- Češi zbytečně předmývají nádobí a myčky používají špatně
- Energetická gramotnost: jak se orientovat v pojmech
- Chaty a chalupy za poslední 3 roky zdražily o 31,4 %. Největším příběhem je ale prudké zrychlení trhu (24.6.2026)
- Čtyři tipy na výběr čerpadla, které si poradí s následky letní bouřky
- GasNet spustil největší zátěžovou stanici pro testování spolehlivosti plynoměrů v ČR. Posiluje nezávislost českého plynárenství a přináší finanční úspory