Prodej exekučně zabavených nemovitostí se ve třetím čtvrtletí v USA snížil

Prodej exekučně zabavených nemovitostí tvořil 20% podíl všech prodaných nemovitostí ve Spojených Státech ve třetím čtvrtletí 2011, podle zprávy společnosti RealtyTrac. Přestože představoval dobrou investiční příležitost, tvořil menší podíl na celkovém trhu. Tento trend není příliš překvapivý vzhledem k pokračujícím nejasnostem ohledně správnosti postupu při propadnutí hypotéky. Nejpostiženější stát byl Nevada, kde se podíl pohyboval na úrovni 57%, nad 20% stoupl ve státu California, Arizona, Georgia, Colorado a Michigan.

Ve třetím čtvrtletí 2010 tvořil prodej zabavených nemovitostí 30% podíl a ve druhém čtvrtletí a 22% podíl na celkovém trhu. Třetí strany nakoupily celkem 221 536 rezidenčních nemovitostí, což znamenalo v mezičtvrtletním srovnání pokles o 11% a meziročně o 5%. Průměrná prodejní cena se o 1% zvýšila resp. o 2% poklesla.

Navzdory snížení, je 20% podíl exekučně prodaných domů v období od července do září 2011 zhruba čtyřikrát vyšší, než v době, kdy byl realitní trh v USA na vrcholu. V roce 2005 a 2006 tvořily exekuce méně než 5% všech prodejů, avšak v době finanční krize vylétly nad 37%. Pokračující nejasnosti o ohledně postupu propadnutí hypotéky byly klíčovým faktorem vývoje. Na podzim roku 2010 bylo zjištěno, že některé banky a zprostředkovatelé zahajovaly proces vyvlastnění automaticky, bez předchozího ověření dokladů. Některé státy federace proto věřitelům nařídily, aby přehodnotily své postupy. Podle odborníků dojde po uzavření procesu k novému přílivu exekučně zabavených nemovitostí na trh. K 31. lednu bylo v USA více než 680 tisíc nemovitostí ve vlastnictví bank a 715 tisíc v určité fázi vyvlastnění.        







Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie



Články Reality