Vánoční nákupy: jak nakupujeme o svátcích
Pokladní si v hypermarketech a supermarketech "odpočinou" jen na Boží hod a Nový rok. Do práce budou muset jít dokonce i na Štědrý den, většina obchodních řetězů v tento den alespoň zkrátila otevírací dobu.
To, že jsou obchody otevřené i během vánočních i dalších svátků se nelíbí politikům, kteří by rádi hypermarkety ve vybrané dny zavřeli. Více než polovina Čechů - 52% však nesouhlasí s tím, aby byly zavřené. Proti jsou hlavně nejmladší a nejstarší zákazníci.
Podle průzkumu téměř každá domácnost - 96% o svátcích či v neděli někdy nakupuje, ve třetině případů pak vyráží i za většími nákupy potravin. "Průzkum potvrdil, že Češi jsou zvyklí v 69% zajít si do obchodu v neděli či o svátcích jak pro drobný nákup potravin, tak i pro nákup větší či pro pořízení různých kategorií nepotravinářského zboží," uvedl Tomáš Drtina ze společnosti Incoma GfK.
"Podle našeho názoru se jedná o záležitost, kterou není třeba regulovat prostřednictvím legislativy, ale vše by mělo být ponecháno na svobodném rozhodnutí obchodníků a případné samoregulaci, která již mnohdy funguje," dodala prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- 5 tipů na bezpečné Velikonoce. Klid pro rodiče, svoboda pro děti
- Vloni zmizela kola za 109 milionů. Co dělat, aby k nim nepřibylo i to vaše?
- Zábava, vzrušení, ale i boj o život – internetové výzvy ze sociálních sítí
- Posezení nad kávou a rodičovstvím
- Hodiny pro veřejnost - Velikonoce 2026
- Jarní restart terasy: 5 tipů odborníka, jak ji připravit na sezónu