Bezúdržbová podlaha
Přírodní materiály měli lidé rádi odnepaměti. Jejich častým neduhem je ale náročná péče. Pro ty, kteří si s tím nechtějí lámat hlavu, jsou řešením moderní materiály. Technologie, kterou na svou terasu použijete, jsou už dnes tak dokonalé, že na pohled prakticky nepoznáte, zda se díváte na přírodní dřevo, nebo na materiál WPC, tedy wood-plastic composite.
Prkna jsou vyrobena z kompozitu ve složení 60 procent dřeva a zbylých 40 procent kvalitních polymerů. Není nutné je natírat či olejovat, brousit i jinak složitě ošetřovat. Navíc má tento materiál díky svému složení na první pohled vzhled přírodního dřeva. A co dělat při běžném znečištění? Stačí je jednoduše omýt mýdlovou vodou.
Kompozitní materiály příjemné na dotek
Prkna jsou totiž dokonale hladká a až sametově jemná na dotek. Důležité je, že ani pokud na ně pálí sluníčko, nebývají rozpálené. Mají rovněž protiskluzovou broušenou texturu. Za mokra tedy nehrozí uklouznutí. Pro zajímavost polymery, které materiál obsahuje, vodu přirozeně odpuzují.
Montáž snadno a rychle
Šikovné české ručičky kutilů nemají s montáží prken pražádné problémy a člověk to zvládne i sám. Prkna se montují na rošty pomocí skrytých klipů. Tyto nosiče lze položit rovnou na původní podklad jako je například stará dlažba či beton. Finální výška se pak dá měnit podložkami, jimiž lze vyrovnávat nerovnosti nebo upravovat sklon. Prkna se rovněž snadno řežou a je možné je dokonce i po nahřátí ohýbat. Jednoduchá je nejen pokládka, díky klipům je možno podlahu kdykoliv snadno rozebrat. Profily jsou vyráběny například v barvě dřeva: cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox a eben, či bílé barvě latte Povrch může být opatřen drážkováním nebo výraznou texturou, sehnat lze na trhu i prkna hladká s protiskluzovým povrchem a s přirozeným vzhledem dřeva.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Radioporadna: Bezpečné otužování. Jděte pěkně postupně krok za krokem, začít můžete odolností u studené sprchy (audio)
- Vápník v bojleru může zvýšit energetickou náročnost až o 10 %. Jak snížit náklady na ohřev vody?
- Online Plus: Je potřeba na internetu ověřovat věk? (audio)
- Zahrádkářské tipy: Někdo mu říká amarylis, ale je to hvězdník (audio)
- Vánoce v zoo: Štědrý den za korunu i soutěž
- Když Ježíšek potřebuje dodávku: jak na vánoční dárky, které kurýr nezvládne