Pasivní dům roku: soutěž rodinných domů z let 2010 - 2015
Do soutěže Pasivní dům roku mohou být přihlášeny rodinné domy, které byly dokončeny v letech 2010 – 2015 a splňují kritéria pro pasivní domy nebo domy s velmi nízkou energetickou náročností. Odborná porota a následně veřejnost vyberou vítězný rodinný dům, jehož přihlašovatel získá hlavní cenu – zahradní bazén od společnosti ABLAST s.r.o. v celkové hodnotě 80 000 Kč.
Soutěž Pasivní dům roku je dvoukolová. V prvním kole zvolí odborná porota ze všech řádně registrovaných domů ty, které jsou z pohledu architektury, technického zařízení a celkového zpracování domu nejpovedenější. Právě ty postoupí do druhého kola, ve kterém rozhodne o vítězi hlavní ceny veřejnost. Fotografie postoupivších budou ke zhlédnutí na veletrhu FOR PASIV, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 21. do 23. ledna 2016 nebo na stránkách www.pasivnidomy.cz . Hlasování veřejnosti bude ukončeno k 29. únoru 2016. Slavnostní předání hlavní ceny vítězi se uskuteční 18. března 2016 při veletrhu FOR HABITAT.
Odborná porota bude pracovat ve složení: Ing. arch. Josef Smola, Ing. arch. Jana Hořická a Ing. Jan Bárta (všichni z Centra pasivního domu) a Ing. Jakub Hrbek ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Ty doplní nezávislý porotce Ing. Viktor Zbořil.
Registrace do soutěže je možná do 31. 12. 2015, a to prostřednictvím formuláře na www.pasivnidomy.cz.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- Pětina Čechů vnímá náklady na byt jako velkou zátěž
- Průzkum: Většina Čechů se s dárky vejde do deseti tisíc. Největší radost pod stromečkem udělá nový telefon
- Zbavit se problémového nájemníka je snazší. Soud vrátil do hry doložky umožňující rychlejší vystěhování
- YIT ještě letos spustí v Kladně jeden ze svých prvních mimopražských projektů
- Jakými zdroji se v Česku topí? Nejpopulárnější jsou plynové kotle, fosilní tuhá paliva topí nejvíce v Libereckém kraji
- KRIZE BYDLENÍ: České rodinné domy chátrají, hrozí „bungalizace“ venkova, nejvíce v Královéhradeckém a Plzeňském kraji