Rady pro páníčky: jak se během veder postarat o domácí mazlíčky
1. Jako první to nejjednodušší, vaše zvíře by mělo mít neustále k dispozici dostatek vody, kterou byste měli měnit alespoň jednou denně za čerstvou a čistou.
2. Pokud se svým zvířetem někam cestujete, ujistěte se, že mají přístup k vodě v misce, ze které se nemůže rozlít voda.
3. Nikdy nenechávejte zvíře zavřené v autě, karavanu, zimní zahradě či skleníku během horkých dnů. Mohlo by se stát, že váš miláček v takto uzavřeném horkém prostředí uhyne.
4. Pokud chcete jít na procházku se svým zvířetem nebo jej chcete vyvenčit, jděte brzy ráno nebo pozdě večer, kdy už není tak teplo.
5. Pokud se svým miláčkem cvičíte, nedovolte, aby se přetrénoval. Mnoho zvířat neví, kdy přestat, pokud je cvičení baví.
6. Pokud je chodník na dotek horký, bude horký i pro zvířecí tlapy. Proto raději během velkých veder voďte své zvíře po trávě.
7. Nedovolte domácím zvířatům pít z louží, jezer, rybníků či jiných venkovních stojatých vod. Zvíře může snadno onemocnět po požití bakterií ze znečištěné vody. Místo toho si s sebou raději vezměte misku a čistou vodu v lahvi.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Radioporadna: Bezpečné otužování. Jděte pěkně postupně krok za krokem, začít můžete odolností u studené sprchy (audio)
- Vápník v bojleru může zvýšit energetickou náročnost až o 10 %. Jak snížit náklady na ohřev vody?
- Online Plus: Je potřeba na internetu ověřovat věk? (audio)
- Zahrádkářské tipy: Někdo mu říká amarylis, ale je to hvězdník (audio)
- Vánoce v zoo: Štědrý den za korunu i soutěž
- Když Ježíšek potřebuje dodávku: jak na vánoční dárky, které kurýr nezvládne