Chřipce v Praze podlehlo už 10 lidí. Nejvíc trpí děti a důchodci
Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) hlásí za letošní chřipkovou sezónu už 10 úmrtí v důsledku chřipkového onemocnění. Stanice o tom informovala v pondělí v rámci aktualizace statistik chřipkové epidemie.
"Za letošní chřipkovou sezónu má Hygienická stanice hlavního města Prahy dosud hlášeno 30 těžkých průběhů chřipky s nutností hospitalizace nemocných na ARO a JIP a bohužel i 10 úmrtí," uvedla ředitelka protiepidemického oboru Zdeňka Jágrová.
Hospitalizaci si vyžádalo onemocnění u dětí do 14 let v 6 případech, u dospělých do 59 let v 6 případech a v 18 případech u dospělých nad 60 let věku. Úmrtí byla zaznamenána 1 x ve věku do 59 let a 9 x ve věku nad 60 let.
Ve skupinách školních dětí a mladých dospělých (6 - 14 let a 15 - 24 let) a ve skupině 60+ došlo k mírnému zvýšení počtu hlášených onemocnění. V ostatních věkových skupinách nemocnost klesla.
Chřipková epidemie trvá po celé republice i v Evropě. Kvůli ní stále platí zákaz návštěv v některých pražských nemocnicích. Konkrétně ve vinohradské nemocnici, Nemocnici Na Bulovce, Na Františku, Thomayerově nemocnici a nemocnici Motol platí zákaz vstupu na některá oddělení.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- Vindicia: počet pracovních úrazů klesl, cestu k odškodnění dál komplikují mýty
- Středočeský kraj zažívá realitní boom. Dokončilo se zde přes 6 000 nových bytů, ceny jsou až o polovinu nižší než v Praze
- Živá zeleň místo plastu a betonu: Průzkum na pražském sídlišti odhalil teplotní rozdíly až 50 °C
- Nový dům pro seniory v Nymburku – postaví ho RS Group vedle polikliniky v ulici Okružní
- Nevyčerpaná dovolená? Pro zaměstnavatele představuje riziko, upozorňuje expertka na pracovní právo
- GasNet spustil největší zátěžovou stanici pro testování spolehlivosti plynoměrů v ČR. Posiluje nezávislost českého plynárenství a přináší finanční úspory