Zombie droga: na Ostravsku se otrávilo už šest lidí, tisíce dávek jsou možná v oběhu
Českem se šíří tzv. zombie droga. V oběhu by podle policie mohlo být až několik tisíc dávek. Záchranáři evidovali už šest případů otravy touto nebezpečnou drogou.
V úterý záchranáři zasahovali u tří případů akutní otravy psychtropní látkou, které se přezdívá spice nebo také zombie droga. Dvaatřicetiletý muž po požití drogy umřel, další muž skončil v nemocnici ve vážném stavu. Drogou se otrávil i patnáctiletý chlapec, kterého mají v péči lékaři.
Ve středu se počet otrávených podle policie zvýšil na šest. Informaci potvrdil moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel.
Policie dostala ve středu hlášení od ženy, která našla v kontejneru šest beden, ve kterých se droga nacházela. V každé krabici bylo podle Kužela 500 sáčků - každý z nich mohl obsahoval jednu až dvě dávky.
Policie se tak obává, že v oběhu by v tuto chvíli mohlo být až tři tisíce dávek nebezpečné drogy. Není však jisté, nakolik je nálezkyně krabic důvěryhodná.
"Na případu pracují desítky policistů," uvedl Kužel.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články None
- DOPO četba: Havlíček připustil, že dostavba Dukovan vyjde o stamiliardy dráž oproti původnímu plánu. Místo 400 to bude 600-700 mld. Kč
- Pět míst, kudy malým a středním firmám utíkají peníze za energie
- Banky v červenci poskytly hypotéky v hodnotě 40,4 mld. Kč (+6,9 % meziročně, -17,4 % meziměsíčně)
- D8 mění realitní mapu: Severní Čechy zdražují rychleji než Praha
- Blesková proměna interiéru: Jak na nový domov bez prachu, hluku a zbytečných výdajů
- Většině Čechů je doma přes léto horko. Skutečně chytrá řešení zatím ale spíše objevují