Nejmladšího starostu mají po volbách na Děčínsku, je mu 23 let
Nejmladšímu nastupujícímu starostovi v Česku je pouhých 23 let. Jan Papajanovský šel do voleb jako lídr Koalice pro Kamenici, která s přehledem v České Kamenici na Děčínsku zvítězila.
Když jde po ulici, spletli byste si ho s čerstvým maturantem. S batůžkem na zádech nemá ke školákovi daleko. Od prvního listopadu ale zřejmě bude řídit pětitisícové město.
"Mám z toho do jisté míry obavy, protože nic tak náročného jsem ještě v životě nedělal. Blízcí mi ale fandí," svěřil se Papajanovský.
Místní svému novému starostovi, nejmladšímu v Česku, fandí. Prý nemají obavy, že by svou novou funkci nezvládl.
Do křesla starosty sice třiadvacetiletý Honza usedne až za dva týdny, už teď má ale jasno, co bude jeho prvním úkolem. "Je potřeba schválit rozpočet města na příští rok," přemítá Papajanovský.
Papajanovský bude nejmladším starostou, nejmladším v politice ale není. Napříč Českem bylo zvoleno celkem 17 zastupitelů, kterým je teprve osmnáct.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- Vindicia: počet pracovních úrazů klesl, cestu k odškodnění dál komplikují mýty
- Středočeský kraj zažívá realitní boom. Dokončilo se zde přes 6 000 nových bytů, ceny jsou až o polovinu nižší než v Praze
- Živá zeleň místo plastu a betonu: Průzkum na pražském sídlišti odhalil teplotní rozdíly až 50 °C
- Nový dům pro seniory v Nymburku – postaví ho RS Group vedle polikliniky v ulici Okružní
- Nevyčerpaná dovolená? Pro zaměstnavatele představuje riziko, upozorňuje expertka na pracovní právo
- GasNet spustil největší zátěžovou stanici pro testování spolehlivosti plynoměrů v ČR. Posiluje nezávislost českého plynárenství a přináší finanční úspory