Letní, nebo zimní čas? Členské země vybírají a co si přejí Češi
Konec střídání časů se blíží. Podle rozhodnutí Evropské unie by se členské země měly rozhodnout, který budou využívat. Chtějí si ale Češi ponechat letní, nebo zimní? Redaktoři TN.cz vyrazili do ulic a zjišťovali, který čas se obyvatelům České republiky více zamlouvá a jak na ně střídaní času dopadá.
Pokračování střídání letního a zimního času si v anketě TN.cz nepřál skoro nikdo z dotázaných. Více lidem by ale vyhovovalo, pokud by se po celý rok využíval letní čas.
"Přehazování času mi přijde jako hloupost. Určitě jsem pro letní čas, přijde mi, že je to ten správný. Někdo říká, že je správný ten zimní čas, ale já bych byla pro letní," odpověděla na dotaz redaktorů TN.cz jedna z dotázaných.
Ovšem i zimní čas má své zastánce. "Byla bych pro zimní čas. Děti nemusí tak brzo vstávat do školy a dospělí do práce. Ráno není tma, vstává se mi líp, když je sluníčko a teplo," odpověděla další respondentka.
O tom, který čas se v budoucnu prosadí, začali jednat ministři dopravy členských zemí Evropské unie na pondělním a úterním neformálním setkání ve Štýrském Hradci. Za Českou republiku vyjel do Rakouska ministr dopravy Dan Ťok.
"Česká republika upřednostňuje dohodu v rámci celé Evropské unie, aby pak nedocházelo v rámci jednotlivých členských států k přechodu na různé časy. Nemůže se stát, že by například sousední Německo, Rakousko, Polsko nebo Slovensko měly různé časy než Česká republika," sdělila TN.cz mluvčí Ministerstva dopravy Lenka Rezková.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- Data za poslední měsíce loňského roku potvrdila výrazné zdražení starších bytů
- Stavebnictví v listopadu posilovalo. Ale jen díky tomu, že o rok dříve rekordně pršelo
- 10 realitních nej (nejen) roku 2024
- Vlastní bydlení? Pro většinu Pražanů nedostupné, nájmy nabízejí cenově výhodnější alternativu
- Co očekávají od roku 2025 majitelé a ředitelé firem napříč segmenty?
- Hypotéky vstoupily do nového roku mírným zlevněním, sazby přesto zůstávají nad pětiprocentní hranicí