Mapa nejnebezpečnějších států světa, je mezi nimi i oblíbená destinace Čechů
Libye, Pákistán nebo Somálsko jsou podle nové mapy Světové lékařské a cestovní bezpečnostní společnosti International SOS velmi nebezpečné. Lidé by se do nich raději neměli vydávat. Hrozí totiž útoky ozbrojených skupin a kontrola vlády je minimální. Riskantní je také Egypt, kam každoročně zavítá tisíce Čechů.
International SOS vydala interaktivní mapu, na které jsou znázorněné státy podle jejich úrovně bezpečnosti. Společnost hodnotila rizika hrozby pro turisty, sociální nepokoje i faktory jako je účinnost bezpečnostních složek státu, průmyslové vztahy nebo ohrožení země přírodními katastrofami.
Extrémní nebezpečí lidem hrozí především v Libyi, Afghánistánu, Mali, Iráku nebo ve Středoafrické republice. Právo a kontrola vlády v těchto státech jsou minimální nebo zcela chybí. Ozbrojené skupiny se často zaměřují na turisty i místní obyvatele. Většina území je také pro turisty nepřístupná.
O trochu lépe je na tom Nigérie, Demokratická republika Kongo, Venezuela, Pákistán, Honduras nebo Papua-Nová Guinea. V této kategorii se však také nachází i oblíbená destinace Čechů Egypt. Ve všech těchto státech je bezpečnostní riziko stále vysoké. Často zde dochází k násilným protestům, terorismu nebo rasismu. Do některých částí země se turisté ani nedostanou.
Střední nebezpečí hrozí například na Ukrajině, v Turecku, Mexiku, Brazílii nebo v Kazachstánu. Vyskytují se zde protesty, nepokoje nebo terorismus. Turisté se mohou stát obětí násilného činu nebo rasismu.
Nejlépe skončilo Norsko, Finsko, Grónsko, Island, Dánsko, Švýcarsko, Špicberky a Slovinsko. Tyto země jsou velmi bezpečné. Násilí je zde nízké, nedochází k občanským nebo politickým nepokojům. Bezpečnostní složky jsou zde efektivní, doprava a infrastruktura je na vysoké úrovni a k násilí vůči cizincům nedochází.
Na mapě si lidé mohou také ověřit zdravotní rizika nebo bezpečnost na silnicích v jednotlivých státech. Co se týče zdravotnictví, je na tom nejhůře Libye, Jemen nebo Venezuela. Na silnicích by si lidé měli dát pozor ještě také na Madagaskaru a ve většině afrických států.
Na celou mapu se podívejte zde (na dolní liště mapy můžete přepínat mezi zobrazením rizik - zdravotních, bezpečnostních anebo dopravních):
https://www.travelriskmap.com
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- Pětina Čechů vnímá náklady na byt jako velkou zátěž
- Průzkum: Většina Čechů se s dárky vejde do deseti tisíc. Největší radost pod stromečkem udělá nový telefon
- Zbavit se problémového nájemníka je snazší. Soud vrátil do hry doložky umožňující rychlejší vystěhování
- YIT ještě letos spustí v Kladně jeden ze svých prvních mimopražských projektů
- Jakými zdroji se v Česku topí? Nejpopulárnější jsou plynové kotle, fosilní tuhá paliva topí nejvíce v Libereckém kraji
- KRIZE BYDLENÍ: České rodinné domy chátrají, hrozí „bungalizace“ venkova, nejvíce v Královéhradeckém a Plzeňském kraji