Sháníte peníze?
Ne vždy a ne každému je přáno, co se jeho finanční situace týká. Někdy má zkrátka někdo peněz dost, ale někdy také málo. Případně dokonce nemá žádné, ba i do dluhů se může propadnout. A co potom s tím? Bez peněz se jak známo žít nedá a nelze to tedy nechat jen tak být.
Asi by to chtělo začít víc vydělávat a míň utrácet. Jenže to není nejednou dost dobře možné. K tomu, aby si někdo víc vydělal, musí mít v první řadě tu možnost a dále i dostatek času, schopností a sil, což není každému automaticky přáno, a co se utrácení týká, i to jde omezovat jen po určitou mez, již už nelze překročit. A pokud někoho zaskočí dejme tomu nějaký vysoký výdaj nebo výpadek příjmů, respektive jiná krajně nemilá situace podobného typu, je zle.
I když stále ještě tak zle být nemusí. Protože je tu pořád ještě nabízející se řešení, jímž je půjčka.

Ovšem po tomto zjištění ještě nelze automaticky propadat euforii. Protože půjčky nejen existují, ale také mají tu nemilou vlastnost, že je nejednou někdo nezíská. Aby si člověk totiž mohl půjčit, musí nejdříve splnit to, co po něm poskytovatel dotyčného typu půjčky žádá. A to bývá často nad síly dotyčného zájemce, zejména je-li tento už i tak až po uši vězící v dluzích, mající jen nízké příjmy, špatně vypadající daňové přiznání, nedobře vypadající záznamy v registrech dlužníků a podobně.
A kde uspěje ten, komu odmítnou v bance pomoci s tím, že není takzvaně bonitní?
Pro někoho takového by tu byly produkty nebankovního sektoru, které se poskytují i navzdory podobným nedostatkům. Takovou spásou v nouzi nejvyšší se tak může stát dejme tomu hypotéka bez doložení příjmu nebo hypotéka bez registru. Jistě, i tyto poskytovatele zajímá, má-li žadatel podmínky pro budoucí řádné splácení, neobejde se to bez záruky v podobě zástavy nemovitosti, ale žadatel si tu přijde na své. Tedy získá potřebné peníze na překlenutí těžkých časů. A to je to podstatné
Upozornění redakce Kurzy.cz: Články, jejichž autorem nejsou Kurzy.cz, nevyjadřují názor redakce či provozovatele portálu Kurzy.cz. Využijete-li v článcích poskytnutá sdělení jako investiční doporučení nebo poradenství, činíte tak z vlastního uvážení, na vlastní náklady a riziko.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Nové dotace nahrávají výměně oken, s vyřízením pomůže dodavatel
- Odstartoval pátý ročník letní nextbike výzvy. Láká na udržitelný pohyb a ceny za více než 200 000 Kč
- Biotop v Dolánkách se napouští, finišují stavební práce
- Nová koupelna či kuchyň za víkend? Balakryl představuje novinku na keramické obklady
- V sobotu 13. června se koná 15. Historical Airshow v Mladé Boleslavi
- Radioporadna: Požárů letos přibylo. Na vině jsou zanedbané komíny. Je čas pozvat si domů kominíka (audio)