Žáci a studenti odevzdali vloni k recyklaci 122,4 tun elektra
Podle dat Elektrowinu se díky školám podařilo prostřednictvím recyklace z vybraného elektra získat mimo jiné přes 70 tun železa, téměř 2,5 tuny mědi a 3,1 tuny hliníku a tím ochránit přírodu před těžbou nerostných surovin. Vytříděním tohoto množství elektrozařízení zároveň žáci a studenti snížili produkci skleníkových plynů o 1 460 tun Co2, ušetřili 71 739 litrů ropy a uspořili 738 495 kWh elektrické energie.
Třídění a osvěta jdou ruku v ruce
Školy se účastní nejen sběru, ale zároveň se prostřednictvím programu zapojují do vzdělávacích aktivit zaměřených na třídění, recyklaci, předcházení vzniku odpadů a také šetrnou spotřebu vody.
„Snažíme se, aby děti viděly věci v souvislostech. Tedy aby si za starou rychlovarnou konvicí nebo nefunkčním tabletem, které odevzdají do sběru, představily množství surovin a energie, které jejich recyklací získáme,“ říká Hana Ansorgová, ředitelka programu Recyklohraní, a dodává: „I proto ve školách organizujeme výukové programy jako jsou například Recyklace hrou nebo Recyklace očima mladých vědců, pedagogům poskytujeme metodickou podporu a prostor pro sdílení zkušeností.“
Do školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je v současné době zapojeno 3 790 škol z celé České republiky. Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí od Elektrowinu za sběr elektra obdrželo 458 nejaktivnějších škol. „Velmi si vážíme aktivity škol. Bez přehánění – dopady výroby elektrospotřebičů opravdu nejsou malé a každý na recyklaci předaný spotřebič má velký smysl,“ říká Roman Tvrzník, předseda představenstva společnosti Elektrowin.
Pro školy chystáme recyklovanou šipkovanou
Děti se v zapojených školách hravou formou učí, proč je důležité třídit a recyklovat vysloužilá elektrozařízení. Od poloviny května se budou moci zapojit do recyklované šipkované. |
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- YIT ještě letos spustí v Kladně jeden ze svých prvních mimopražských projektů
- Jakými zdroji se v Česku topí? Nejpopulárnější jsou plynové kotle, fosilní tuhá paliva topí nejvíce v Libereckém kraji
- KRIZE BYDLENÍ: České rodinné domy chátrají, hrozí „bungalizace“ venkova, nejvíce v Královéhradeckém a Plzeňském kraji
- V první polovině roku 2024 se v práci zranilo 22 741 osob, mají nárok na odškodnění
- Black Friday vs. Giving Tuesday: Chystají se Češi utrácet, nebo darovat?
- Bytové domy dobývají regiony, byty v nich vyjdou výrazně levněji než v rodinných domech