Burzovní kalendář 28/52 - Co musíme vědět do nového týdne!
Nový týden se na akciových
trzích ponese ve znamení začátku výsledkové sezóny za druhý kvartál roku a i
když analytické domy očekávají, že společnosti představí poměrně solidní
výsledky, investoři se pod očekáváním rychlejšího ekonomické růstu zaměří hlavně
na výhledy hospodaření jednotlivých společností pro nadcházející měsíce.
Makroekonomický kalendář přinese nejnovější zprávy o vývoji inflace ve
Spojených státech v podobě zveřejnění dat indexů spotřebitelských cen CPI
a data maloobchodních tržeb za měsíc červen naznačí, jak si největší ekonomika světa
vede po roce a půl pandemie. Globální kapitálový trh rovněž věnuje svou
pozornost komentářům představitelů Federálního rezervního systému včetně
předsedy Jerome Powella. Další nahlédnutí do výhledu měnové politiky pro
nadcházející měsíce nám umožní Béžová kniha americké centrální banky. Čína se stane
první ekonomikou, která vykáže údaje o růstu za druhé čtvrtletí, když zveřejní
vysoce očekávaná čísla HDP. Zde
je to, co potřebujete vědět, abyste mohli úspěšně začít nový týden.
Béžová kniha a Jerome Powell
Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se dostane do centra dění během středeční obchodní seance, když podá svědectví o pololetní zprávě měnové politiky před výborem House Financial Services Committee ve Washingtonu DC.
FED sice na svém posledním zasedání svou měnovou politiku nezměnil, ale jeho rétorika prošla změnou a to k jestřábím tónu. Američtí bankéři prognózují, že se oficiální úrokové sazby odlepí od nuly v roce 2023. Tempo měsíčních nákupů dluhopisů v objemu 120 mld. USD měsíčně zůstalo prozatím nezměněno.
Zprávy o stavu americké ekonomiky, která zachycuje stav ve dvanácti distriktech FEDu dle subjektivního hodnocení jejich představitelů, se dočkáme během středeční obchodní seance.
Už v úterý by zpráva o indexu CPI měla dát jasnější náhled na současné tempo inflace v USA. Podle odhadů se index spotřebitelských cen za minulý měsíc vzrostl o 0,5 % a oproti předchozímu roku o 2,1 %. Indexy cen výrobců PPI za měsíc červen budou zveřejněny během středeční obchodní seance.
Výsledková sezóna Q2 2021
Důkazy o posílení ekonomického a podnikového růstu přicházející za druhé čtvrtletí nového roku by mohly podpořit důvěru investorů i pro nadcházející měsíce. Data o tom, jak si společnosti vedou po roce a půl pandemie, budou pro trhy klíčová. Prvních reportů se dočkáme už v tomto týdnu, kdy výsledkovou sezónu zahájí americké finanční instituce.
Bankovní giganti JPMorgan Chase (JPM), Goldman Sachs (GS) zveřejní své čtvrtletní zprávy během úterní obchodní seance. Ve středu poodhalí své výsledky Wells Fargo (WFC), Bank of America (BAC), Citigroup (C) a Blackrock (BLK). Ve čtvrtek bude ve znamení dat Morgan Stanley (MS) a Bank of New York Mellon (BK).
Patová situace na ropě
Ceny ropy jsou poslední týden pod tlakem zvýšené volatility, jelikož bezvýchodná situace v rozhovorech mezi klíčovými producenty o zvýšení produkce v nadcházejících měsících udržuje obchodníky v napětí. Světové ceny ropy klesly minulé úterý poté, co Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenců, skupina OPEC+, nedosáhla očekávané dohody pro zvýšení produkce od měsíce srpna. Důvodem bylo, že Spojené arabské emiráty odmítly navrhované osmiměsíční prodloužení limitů produkce OPEC+.
Americká vládní agentura EIA zveřejnila report poukazující na další pokles zásob benzínu, zatímco poptávka dosahuje nejvyšších hodnot za poslední dva roky. Dle agentury Baker Hughes v reakci na vyšší ceny ropy americké energetické společnosti pokračují druhý týden v řadě v otevírání plošin pro těžbu ropy a zemního plynu
Hlavy velkých ekonomik skupiny G20 varují, že šíření variant koronaviru a nejednoznačný přístup k aplikaci očkovacích látek stále ohrožují globální ekonomické oživení. Přehled a srovnání nových případů nakažených infekcí koronaviru ukazuje, že v 69 zemích počet nově nakažených roste, přičemž denní souhrn roste již od půlky měsíce června k 478 tis. případů.
Čína v pátek ráno zveřejní statistiky HDP za druhé čtvrtletí tohoto roku. Tato data by měla ukázat, že druhá největší ekonomika světa vzrostla v meziročním srovnání o 8,1 %. Kromě zprávy o HDP se dočkáme také údajů červnové obchodní bilance, průmyslové produkce a maloobchodního prodeje. Čínská ekonomika vykazovala v posledních měsících známky silného růstu a aktivita se díky oživení globální výroby a domácích výdajů vrátila na před pandemickou úroveň.
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová zaskočila trhy zprávou, že banka na svém příštím zasedání změní svůj přístup k měnové politice a ukáže, že to s oživením inflace myslí vážně. Nová strategie ECB umožňuje Lagardeové tolerovat inflaci vyšší než její 2% cíl.
Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance
Imperial Finance
Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).
Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.
Více informací na: www.imperial-finance.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Luxusní nemovitosti nejsou jen pro zahraniční investory – Češi tvoří většinu vlastníků
- PSN dokončila projekt Ahoj Vanguard v pražských Modřanech, který je téměř vyprodaný
- Nejistota kolem digitalizace stavebního řízení trvá. Projekty se prodlužují, prodražují a stavebníci i úřady tápou
- Co přinese nový obchodní týden? Americké volby se blíží…
- Lokalita a infrastruktura: Jaké jsou významné faktory při výběru bydlení
- Nemovitost jako jistá investice. Češi své peníze ukládají do bytů, sázejí na novostavby a zahraniční destinace