Výstava o Vile Tugendhat se představí v São Paulu
Výstava o Vile Tugendhat se představí v Sao Paulu
27.09.2022 / 22:14 | Aktualizováno: 27.09.2022 / 23:13
Od 4. října do 1. listopadu 2022 proběhne v prostorách Fakulty architektury a urbanismu Univerzity Sao Paulo výstava věnovaná jedné z klíčových staveb moderní architektury – Vile Tugendhat.
Vernisáž výstavy, která se uskuteční 4. října 2022 v 18:00 hod. na Fakultě architektury a urbanismu Univerzity Sao Paulo, doprovodí projekce dokumentárního filmu České televize Vila Tugendhat – srdce z onyxu a přednáška portugalského architekta žijícího v Praze Marca Maia s názvem Vila Tugendhat: forma následuje funkci.
Marco Maio povede pro studenty architektury Univerzity Sao Paulo v rámci doprovodného programu vernisáže i dvoudenní workshop Shaping the LIGHT a dne 6. října v 19:30 hod. pohovoří o české moderní architektuře v Institutu brazilských architektů. Přednáška bude uvedena filmem České televize Osud jménem Tugendhat.
Vila Tugendhat byla postavena v letech 1929–1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovy dle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Její historický příběh je přinejmenším stejně fascinující jako její kulturní význam.
Architektonická čistota, prolínání prostor – interiéru i exteriéru, nadčasové technické vybavení, ušlechtilé a exotické materiály, a především vysoká míra zachovalosti – to jsou hlavní atributy, díky nimž byla vila Tugendhat v roce 2001 zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Akce je pořádána Generálním konzulátem ČR v Sao Paulu ve spolupráci s městem Brnem a Fakultou architektury a urbanismu Univerzity Sao Paulo u příležitosti českého předsednictví v Radě EU.
Pozn.: Marco Maio se narodil roku 1979 v portugalském městě Guarda. Architekturu studoval na univerzitě v Coimbře a Polytechnické univerzitě v Turíně. Jako architekt působil nejprve v Portugalsku. V roce 2008 se ale přestěhoval do Prahy, kde žije a působí dodnes.
V současnosti řídí vlastní studio Marco Maio Architects, se kterým se věnuje typologicky rozmanitým projektům u nás i v zahraničí, a přednáší na Fakultě stavební ČVUT v Praze.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Českomoravská Nemovitostní dokončila svou největší akvizici nemovitostního portfolia v hodnotě několika miliard korun
- V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční
- Jaký byl vývoj trhu hypoték, realit a pojištění v roce 2024? Objem nových hypoték překoná výsledky za poslední dva roky
- Rok stabilizace a růstu: Co přinese českému realitnímu trhu rok 2025?
- Fiala: Pracujeme na úpravě Green Dealu. Navrhujeme odložit zavedení systému emisních povolenek pro budovy a auta
- Premiér Fiala: Odmítáme návrh Evropské komise na další zpřísnění klimatických cílů pro rok 2040 na úroveň 90 %