Urbanity Campus Tachov získal prestižní mezinárodní certifikaci
Příměstský průmyslový areál
Urbanity Campus Tachov získal prestižní mezinárodní certifikaci BREEAM
Communities. Tento typ komplexní certifikace hodnotí udržitelnost a kvalitu
života ve významnějších urbanistických celcích a jejich přínos lokálním komunitám.
Splněním náročných kritérií si areál nemovitostní skupiny Urbanity připsal na
konto hned dvě prvenství: stal se vůbec první městskou čtvrtí s tímto oceněním
v České republice a také úplně prvním takto certifikovaným projektem s
převažujícím výrobním zaměřením na světě.
Urbanity Campus Tachov má po dvou letech intenzivních prací úspěšně za sebou interim certifikaci BREEAM Communities. Touto certifikací minimálně na úrovni „Excellent“ bude finálně oceněn nejen projekt jako celek, ale i jeho mimořádně úsporné budovy. Manuál pro hodnocení BREEAM Communities je rozdělený do tří částí – od řešení principů udržitelného rozvoje na úrovni celé lokality přes urbanismus samotného projektu až po detailní návrh popisující např. hospodaření s energiemi, terénní úpravy, dopravní řešení apod.
„Naší vizí je rozvoj a transformace brownfieldů s tradiční průmyslovou výrobou v moderní kampusy s příjemným a atraktivním pracovním prostředím na špičkové úrovni. Zároveň hodláme aplikovat funkční ekologická řešení – včetně zacílení na obnovitelné zdroje, udržitelné technologie a modrozelenou infrastrukturu v souladu s naší ESG strategií. Takto chceme certifikovat i další připravované projekty,“ dodává Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity.
„Díky tomu, že se týmu Urbanity podařilo certifikaci BREEAM Communities získat, se Urbanity Campus Tachov stal vůbec prvním průmyslovým areálem s tímto oceněním v České republice a zároveň i dosud jediným certifikovaným průmyslovým kampusem s převažující výrobní funkcí na světě,“ zdůraznila Vendula Běťáková z konzultantské společnosti Grinity, která pro skupinu Urbanity certifikaci zajišťuje.
Urbanity Campus Tachov se nachází v příměstské lokalitě města Tachov. Jde o rozsáhlý areál o rozloze zhruba 22 ha, kde jsou situovány výrobní haly s administrativním zázemím a centrální budova s veškerou občanskou vybaveností pro zaměstnance i komunitu. Součástí areálu je i lesopark a dalších více než 60 000 m2 určených pro budoucí výstavbu. Aktuálně byla dokončena stavba výrobní haly pro francouzskou společnost Eurostyle Systems, která se věnuje robotizované výrobě plastových výlisků a synergicky doplňuje aktivity firem, které již v kampusu působí. Tachov je přitom historicky centrem plastikářského průmyslu – už v roce 1967 zde zahájil provoz významný český podnik Plastimat.
Certifikace BREEAM Communities pro udržitelné části měst a veřejné prostory je primárně určená k posouzení větších územních celků, v jejichž rámci se nachází více různorodých objektů. Získání certifikace stvrzuje, že projekt vytváří zdravý a udržitelný ekosystém s jednoznačně prospěšným vlivem na komunitu i okolí. Pozitivně a ohleduplně přispívá k urbanistickému, ekonomickému a společenskému rozvoji celé lokality a rozšiřuje zdejší občanskou vybavenost a dopravní i technickou infrastrukturu. Pro zajištění svých potřeb využívá zelenou energii i lokální zdroje a zároveň místním komunitám i obcím nabízí příležitosti ovlivňovat klíčová rozhodnutí o jejich rozvoji.
Výstavba průmyslových areálů nové generace v podobě kampusů je jednou z hlavních činností skupiny Urbanity. Vizí společnosti je vytvářet prostředí orientované na potřeby a komfort zaměstnanců. Dlouhodobí nájemci kampusů se tak mohou lehce stát preferovanými zaměstnavateli v rámci celých regionů.
„V našich kampusech chceme poskytovat nadstandardní občanskou i technickou vybavenost nejen klientům a jejich zaměstnancům, ale i místním komunitám, kterých jsme součástí. Kampusy kladou zvýšený důraz na design a architekturu a jsou vždy snadno dostupné hromadnou dopravou, na kole i pro pěší,“ uzavírá Ondřej Šetka, ředitel projektu Urbanity Campus Tachov.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Českomoravská Nemovitostní dokončila svou největší akvizici nemovitostního portfolia v hodnotě několika miliard korun
- V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční
- Jaký byl vývoj trhu hypoték, realit a pojištění v roce 2024? Objem nových hypoték překoná výsledky za poslední dva roky
- Rok stabilizace a růstu: Co přinese českému realitnímu trhu rok 2025?
- Fiala: Pracujeme na úpravě Green Dealu. Navrhujeme odložit zavedení systému emisních povolenek pro budovy a auta
- Premiér Fiala: Odmítáme návrh Evropské komise na další zpřísnění klimatických cílů pro rok 2040 na úroveň 90 %