Wienerberger obnovuje výrobu v závodech
Společnost Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti. Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací.
Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích, Stodu, Holicích a Jezernici. V březnu pak plánuje obnovit výrobu v Ledčicích, Šlapanicích a Řepově. Závod Novosedly čeká začátek výroby v dubnu. Bez nutné odstávky pokračuje i nadále výroba v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí, kam společnost Wienerberger v loňském roce investovala přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel. Závod v Týně nad Vltavou setrvá i nadále v režimu dlouhodobé odstávky. Důvodem je snížení poptávky po výrobcích uvedeného závodu.
Během zimní odstávky společnost ve svých závodech investovala do modernizace, zlepšování a zefektivňování výrobních procesů. „Naší vizí je plně automatizovat výrobní procesy. Mezi nejnovější investice spojené s filozofií průmyslu 4.0 patří přeinstalace nového řídícího systému výrobní linky pro zajištění digitalizace výrobních procesů v závodě Stod. Ve Šlapanicích proběhla instalace robotické linky s kamerovým systémem pro online vyhodnocování kvality výrobků. Tyto kroky povedou k zajištění maximální kvality dodávaných výrobků,” říká výrobní ředitel a jednatel společnosti Wienerberger Vlastimil Cech.
Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným a odpovědným podnikáním. „I nadále budeme usilovat o zodpovědný přístup k přírodě a dekarbonizaci výrobního procesu. Celý koncern Wienerbergeru věří, že investice jsou nutnou a jedinou cestou, jak realizovat transformaci podnikání v kontextu „zelené dohody“ a zajistit budoucím generacím zdravé a k přírodě šetrné produkty podporující udržitelné bydlení. V rámci dekarbonizační strategie proběhla během zimní odstávky investice do nových technologií v řádu stovek milionů v závodě Holicích,” říká generální ředitel a jednatel společnosti Wienerberger Kamil Jeřábek.
Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání a pozvolného růstu. Podle Kamila Jeřábka je výhled do tohoto roku pozitivnější než na ten předchozí. „K rozhýbání trhu je třeba zvýšit dostupnost financování vlastního bydlení. Zásadním milníkem pro rok 2024 tak bude jednoznačně vývoj výše úrokových sazeb. Průměrná úroková sazba u komerčních hypoték se dnes pohybuje nad pěti procenty. Prolomení této hranice, která by měla být pro obnovení stavebního trhu klíčová, vyhlížíme v průběhu prvního pololetí. Obecně budou ale sazby pod 4 % na konci roku úspěchem. Data a průzkumy ukazují, že touha po bydlení nezmizela a soukromí investoři se rozhodli vyčkat na lepší podmínky financování. I nadále zůstáváme svým zákazníkům stabilním partnerem a na trh budeme dodávat kompletní portfolio, čemuž odpovídá i naše dlouhodobá strategie,” říká.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Bydlení rubrika
- Pokles cen pohonných hmot v Česku se teď zastavil, ale v příštím roce bude benzín i nafta trendově zlevňovat
- Top 10+1 česká jaderná událost 2024
- Jak souvisí dostupnost bydlení ve městech s bohatstvím?
- Katar hrozí, že Evropské unii přestane dodávat svůj plyn. Kvůli přemrštěným bruselským regulacím
- Čína a nástup elektromobilů: Co znamená pro ropný průmysl?
- V roce 1989 činil měsíční nájem průměrného bytu v Praze 358 korun. Dnes vyjde dráž jediný metr čtvereční, neboť průměrný nájem nyní v metropoli vychází na 367 korun právě za metr čtvereční