Dnešní podpis smlouvy mezi ČEZ a Rolls-Royce odstartuje novou éru
Petr Fiala, 29.10.2024
Dnešní podpis smlouvy mezi ČEZ a Rolls-Royce odstartuje novou éru a Česká republika se do budoucna stane významným hráčem ve vývoji a výrobě malých modulárních reaktorů.
Malé modulární reaktory jsou obrovskou příležitostí pro tuzemskou ekonomiku a průmysl, pomohou nám zajistit energetickou bezpečnost a soběstačnost na dlouhé roky dopředu. Naše firmy se stanou významným hráčem ve vývoji a inovacích.
Při představení Restartu Česka jsem slíbil, že nechceme technologie jen nakupovat, ale především vyvíjet a vyrábět. A dnešním dnem jsme tento slib splnili.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- Developeři letos v Praze prodali 1680 nových bytů, cena meziročně vzrostla o osm procent
- Proč Češi topí propanem? Průzkum ukazuje, že rozhoduje pohodlí, jednoduchý provoz i nezávislost na síti
- Cesta k vlastní FVE bez vstupních nákladů vede přes bezúročný úvěr a program NZÚ
- Index prvního bydlení Reas.cz Z garsonky do 2+kk za tři roky. Dostupnost roste, naráží však na rekordní vklad
- Výrobci zateplovacích systémů dodali loni přes 15 milionů m², poptávka zůstává stabilní
- Práce i odpočinek v jednom. Nový trend „bleisure“ mění pohled na work-life balance