Německo se rozhodlo zrušit poplatek za tranzit plynu, který zvýhodňoval dovoz plynu z východu
Konečně👍!
Německo se i po tlaku z Česka rozhodlo zrušit poplatek za tranzit plynu, který v konečném důsledku zvýhodňoval dovoz plynu z východu na úkor plynu od našich západních spojenců. Velkou zásluhu na rozhodnutí německé vlády má náš ministr @JozefSikela, který říká:
„Jsem přesvědčen, že německá reakce na naši iniciativu přispěje k posílení energetické bezpečnosti střední Evropy. Je to také jasné potvrzení toho, že právě proaktivní a konstruktivní politika na evropské úrovni je tím nejúčinnějším způsobem jak dosahovat našich cílů.“
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- GasNet spustil největší zátěžovou stanici pro testování spolehlivosti plynoměrů v ČR. Posiluje nezávislost českého plynárenství a přináší finanční úspory
- ČNB zvýšila sazby navzdory inflaci. Co to znamená pro hypotéky?
- USA chystají masivní úvěry pro jaderné reaktory: Westinghouse může být hlavním vítězem
- Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
- Umíte číst štítky? Průzkum ukázal, že každý čtvrtý Čech si ničí oblečení špatným praním
- Jak lehká střecha urychlí rekonstrukci?