Vánoční stromky do popelnic nepatří
Praha 12, 3.1.2025
Podle tradice by se měl v den svátku Tří králů (6. ledna) odstrojit vánoční stromeček. A pak nastane otázka, jak se ho správně zbavit. U veřejně přístupné popelnice na směsný odpad stromečky odkládejte volně vedle nich. V ostatních případech, kdy se jedná například o činžovní a rodinné zástavby nebo nádoby v kleci, vyhazujte vánoční stromky k nejbližším barevným kontejnerům na tříděný odpad. Nikdy dovnitř žádné z popelnic.

Foto: Pražské služby, a. s.
Dále Pražské služby, a. s., žádají občany, aby vyhazovali stromečky nejlépe den před svozem odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouhou dobu. Jejich odvoz bude probíhat po celý leden a únor. „Prosíme, v žádném případě neodnášejte jehličnany do lesa nebo parku, zapomenuté ozdoby by mohly ublížit divoké zvěři,“ upozorňuje Alexandr Komarnický, tiskový mluvčí Pražských služeb. A umělé stromečky, které dosloužily, pak patří jen a pouze na sběrný dvůr.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Prázdný dům jako pozvánka pro zloděje? Před dovolenou se vyplatí zkontrolovat zabezpečení, jen zamknout nestačí
- Léto plné zážitků s Emirates. Získejte pobyt zdarma v ikonickém hotelu JW Marriott
- Nečekejte na žízeň. Tělo už v tu chvíli dohání ztrátu
- Proč se dnes lidé bojí stavět? Třetina lidí se kvůli obavám z náročnosti vzdá snu o rodinném domě
- Revoluční záruka ve světě oken, dveří a stínění
- Pražákům je hej: Nebalte kufr do potravinářské fólie a powerbanku dejte do příručního zavazadla, radí mluvčí letiště (audio)