Host Lucie Výborné: Nejkrásnější momenty jsou, když člověk nechá sám sebe zářit - Duo Kozel ve fraku o jádru pantomimy (audio)
Rozhlas.cz, 8.1.2026
Moderní mim nemusí být posmutnělý muž s bílou tváří v pruhovaném tričku s kšandami. Může do děje zasahovat i slovem? A co dělá mim, když ztratí nit? „Člověk má často dojem, že v pantomimě musí pořád něco dělat na jevišti, že když nedělá, tak je to špatně. Ale tak to vůbec není. Naopak, momenty zastavení jsou strašně důležité a nositelem významu,“ říká Vojtěch Svoboda, polovina dua Kozel ve fraku s Annou Kukuczkovou. Co si představit pod slovy, že polem pantomimy je celý svět?
Poslech pořadu ČRo
Audio
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Rozhovor s
- Dříve luxus, dnes standard. Průzkum ukázal, že myčku používá téměř dvojnásobek českých domácností než před 15 lety
- Cesta k pořádnému bydlení začíná správným rozhodnutím
- Akcelerační oblasti je nutné přepracovat, jinak hrozí, že rozvoj větrné energetiky naopak zabrzdí
- Návrh změny cenového výměru, kterým se mění cenový výměr č. 11/2025 - povinně vykupující a záruky původu
- Domy k prodeji v okresech: za 10 let nejvíce zdražily Prachatice, Hodonín a Plzeň-sever. Za poslední rok vedou Louny, Bruntál a Most
- Co se zbylými prkny? Vyrobte z nich gauč