Aktuální mrazy zvedají spotřebu tepelných čerpadel, přímotopů a dalších elektrických zdrojů vytápění. Včera jsme dokonce naměřili nejvyšší zatížení české sítě za posledních pět let
❄️ Aktuální mrazy zvedají spotřebu tepelných čerpadel, přímotopů a dalších elektrických zdrojů vytápění. Včera jsme dokonce naměřili nejvyšší zatížení české sítě za posledních pět let! Brutto hodnota zatížení (tedy včetně vlastní spotřeby elektráren) krátce po 10. hodině přesáhla 12 000 MW, a přiblížila se tak k historickému rekordu 12 226 MW z 15. února 2021.
Naprostou většinu spotřeby (89 %) pokrývaly tepelné, plynové, paroplynové a jaderné zdroje. Navzdory nepříznivému klimatickému období dodaly téměř 6 % elektřiny fotovoltaické elektrárny
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- ČNB zvýšila sazby navzdory inflaci. Co to znamená pro hypotéky?
- USA chystají masivní úvěry pro jaderné reaktory: Westinghouse může být hlavním vítězem
- Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
- Umíte číst štítky? Průzkum ukázal, že každý čtvrtý Čech si ničí oblečení špatným praním
- Jak lehká střecha urychlí rekonstrukci?
- Češi sdílejí třikrát více elektřiny než v loňském roce. Celkový objem překonal hranici 100 GWh