ČSSD nechce zavést přídavek na bydlení
Vladimír Urbánek, 30.1.2004
| ČSSD dává najevo, že nechce zavádět žádné další příspěvky pro občany, kteří by si nemohli dovolit platit uvolněné tržní nájemné. Jako hlavní důvod sociální demokraté uvádějí fakt, že na tento příspěvek nejsou peníze. Odborníci se Sociologického ústavu Akademie věd vypočítali, že pokud by se uvolnily nájmy a stát by lidem přispíval podobně jako v Německu, mělo by na příspěvek nárok 70 procent rodin v nájemních bytech. To by přišlo na zhruba pět miliard korun ročně místo současných dvou miliard. Ministr Škromach k tomuto tématu dodal, že "Stát přece nebude dotovat majitele domů, kteří budou po lidech chtít vysoké nájmy," . |
|
|
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety
- Domy k prodeji za poslední 3 roky: cena v ČR vzrostla na 50 923 Kč/m², trh se výrazně zrychlil a nabídka zůstává vysoká
- Babiš se obávat nemusí, banky nebudou zdražovat hypotéky v reakci na zvýšení úrokových sazeb ČNB. Proč přesně?
- Koupě bytu na pronájem: Jaké výhody přináší vybavená nemovitost
- Společnost CASPYAN položila základní kámen rezidenčního projektu Konstanta Karlín






