Stát hledá cestu k 220 mld.Kč ve st.spořitelnách !
Vladimír Urbánek, 17.2.2004
| Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) údajně chystá plán, který by měl otevřít cestu k rozhýbání bytové výstavby a opravy panelových domů za využití finančních zdrojů akumulovaných ve stavebních spořitelnách. Spořitelny mají na svých účtech celkem zhruba 220 miliard korun. Tyto prostředky jsou velice přísně hlídané a možnost jejich investování je výrazně omezována zákonem o stavebním spoření. MMR by rádo "odbrzdilo" tuto zdroje pro výnosnější formy investování. Spořitelny by mohly například koupit státní dluhopisy případně by mohly získávat státní garance pro poskytování investic developerským firmám. Pro stát je zajímavá především druhá varianta, která by mohla ve svém důsledku snížit o stovky miliónů korun roční výdaje rozpočtu na rozvoj bytové výstavby a souvisejících dotací. Počáteční představa MMR se podle dostupných informací vcelku zajímavá pro všechny zúčastněné strany. |
|
|
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Stavební spoření
- Energie pod kontrolou: proč se vyplatí porovnávat nabídky dodavatelů
- Čeká nás teplotně nadprůměrné léto. Budou zase blackouty?
- Prázdný dům jako pozvánka pro zloděje? Před dovolenou se vyplatí zkontrolovat zabezpečení, jen zamknout nestačí
- Proč se dnes lidé bojí stavět? Třetina lidí se kvůli obavám z náročnosti vzdá snu o rodinném domě
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Revoluční záruka ve světě oken, dveří a stínění






