Bytů s regulovaným nájemným ubývá - zbývá 747 000
Vladimír Urbánek, 7.9.2004
Podle údajů zveřejněných v dnešním tisku, který čerpal z údajů MMR, se postupně snižuje počet bytů s regulovaným nájemným. Za posledních 5 let to představuje pokles o cca 33% na výsledných 747 000 bytů.
Podle odhadů MMR za poslední rok a půl podepsalo 53 000 nájemníků s majiteli domů dohody, které obsahovaly vyšší než regulované ceny.
Výrazně k poklesu počtu bytů s regulovaným nájemným přispěla privatizace bytových jednotek a to především v rámci vlastnictví obcí, které vlastní více jak polovinu všech regulovaných jednotek. Podle MMr za poslední 3 roky obce privatizovaly více jak 100 000 bytů.
Podle odhadů MMR za poslední rok a půl podepsalo 53 000 nájemníků s majiteli domů dohody, které obsahovaly vyšší než regulované ceny.
Výrazně k poklesu počtu bytů s regulovaným nájemným přispěla privatizace bytových jednotek a to především v rámci vlastnictví obcí, které vlastní více jak polovinu všech regulovaných jednotek. Podle MMr za poslední 3 roky obce privatizovaly více jak 100 000 bytů.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Bydlet.cz
- Čeká nás teplotně nadprůměrné léto. Budou zase blackouty?
- Prázdný dům jako pozvánka pro zloděje? Před dovolenou se vyplatí zkontrolovat zabezpečení, jen zamknout nestačí
- Proč se dnes lidé bojí stavět? Třetina lidí se kvůli obavám z náročnosti vzdá snu o rodinném domě
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Revoluční záruka ve světě oken, dveří a stínění
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety