Tipy a triky, stránka 144
Chřadnou vám pokojové rostliny? Možná nemají dostatek světla nebo správnou teplotu vody
Všechny zelené rostliny potřebují ke svému životu světlo a vodu. Přestože některé jich potřebují více a jiným stačí méně, bez světla a vody nemůže proběhnout fotosyntéza, která je důležitá jak pro jejich růst, tak pro tvorbu kyslíku.
Tipy pro pokojové rostliny: jak správně zalévat a rosit?
„Doporučuji si určit jeden zalévací den a tehdy obstarat všechny rostliny najednou. Pokud vám pěstování pokojovek zatím moc nejde, napište si klidně připomínku do telefonu nebo poznámku do diáře. Uvidíte, jak rostliny při pravidelné péči pookřejí.
Nejoblíbenější tuk? Jednoznačně poctivé máslo
Všimli jste, že si máslo udržuje punc poctivosti? A taky že se některé margaríny snaží napodobovat jeho chuť? Máslo je totiž stále velmi populární. Dříve ho stloukaly šikovné hospodyňky v máselnici, ale dneska je výroba jednodušší díky moderním...
Hrozí, že po karanténě budeme národ dětských otesánků!
Počet obézních dětí stoupl ve všech státech Evropy od roku 1980 více než trojnásobně a v České republice se potýká s problémy nadváhy či obezity 15 % dětí. Základem pro zdravé dítě je zařadit do každodenního režimu pohyb, z jídelníčku vyloučit sladké...
Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoně
Češi mění povlečení zhruba jednou měsíčně, v lůžkovinách tak žijí desítky milionů bakterií
Pandemie koronaviru lidem ukázala, jak důležité jsou hygienické návyky a jak cenné je zdraví. Hygienu rukou teď budeme mít všichni v malíku, ale jestlipak jste si během „karantény“ osvojili i další zdraví prospěšné návyky, třeba pravidelnou výměnu...
Jak vybrat tu nejkvalitnější slaninu a co o ní musí prozradit výrobce?
Gastrotrendem posledních let je stará dobrá slanina. Pokud nemusíte dodržovat dietní režim a máte dostatek pohybu, získáte v plátku slaniny slušnou porci energie z obsaženého sádla s optimálním poměrem lipidů (tuků).
5 originálních řešení zpevnění svahu
Jaro je tu, dny se postupně prodlužují a nastává ideální čas pro plánování zahradních prací. Úprava terénu může přinést do vaší zahrady mnoho praktických prvků, pomůže vylepšit její vzhled, ale také vyřešit některé prostorové problémy.
Podle průzkumu Češi během nouzového stavu sportují, ale také více pijí alkohol
Většině Čechů se i v době omezení pohybu při nouzovém stavu kvůli epidemii koronaviru dařilo dodržovat zdravý životní styl, i když někteří začali více jíst a jiní zvýšili spotřebu alkoholu.
Proč jsou zinek a selen důležité pro naše tělo
Ačkoliv se o tom tolik neví, jsou zinek a selen pro náš organismus významné prvky. Oba v lidském těle podporují celou řadu funkcí a mají blahodárný vliv nejen na jeho obranyschopnost.
Čas vylézt z nory se pomalu blíží!
Ačkoliv nás současná neradostná situace donutila trávit doma více volného času, než jsme možná byli zvyklí, návrat do běžného režimu je na obzoru. Čtyřnozí obyvatelé jihlavské zoo už ho nedočkavě vyhlíží.
Jak založit nový trávník
Pokud toužíte po zahradě s krásnou souvislou zelenou plochou, máte dvě možnosti. Buď si položíte už hotový travní koberec, nebo si trávník vysejete sami. Vypěstovat trávník výsevem je sice pracnější, ale i levnější.
Plzeňská zoo otevře v pondělí 27. dubna
Zoologická a botanická zahrada města Plzně po nuceném uzavření z důvodu opatření proti pandemii koronaviru v polovině března se znovu otevře v pondělí 27. dubna v 8 hodin. Za dodržování přísných vládních nařízení, hygienických pravidel a návštěvního řá...
Přežije open space v kancelářích koronavirus?
Epidemie koronaviru přinesla do našich životů velké změny a omezení, které se promítnou také do pracovního prostředí. Jakmile se restrikce uvolní a vrátíme se do svých firem a kanceláří, můžeme očekávat zcela jiný svět než před pár týdny.
Sirup ze známé léčitelky - bezinky
V květnu a červnu kvetou bezinky, ze kterých si jednoduše připravíte bezový sirup. Bezinka je známá léčitelka - její květy pomůžou s nachlazením, kašlem, horečkou i astmatem.
Oblíbené pečivo: které je nejvíc prospěšné a prodávané a kolik ho sníme?
Statistika říká, že průměrný Čech zkonzumuje ročně v průměru 51,3 kg pšeničného pečiva, tj. kilogram týdně. V obchodech najdete širokou nabídku pečiva, které se vyrábí hlavně z pšeničné mouky, ale i z jiných obilovin.