Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 89
Karlův most zase svítí, má opravené slavnostní osvětlení a instalované speciální clony
Od minulého týdne gotickou architekturu Karlova mostu a jeho bezprostředního okolí opět zdůrazňuje všech dvě stě třicet svítidel. Část z nich musela být v říjnu minulého roku dočasně vyřazena z provozu, probíhala totiž jejich plánovaná rekonstrukce.
Jak zajistit dětem zajímavé letní prázdniny? Mohou studovat jazyk i se bavit
Dnešní generace dětí se bez jazykové výbavy neobejde. Kromě výuky ve škole a doučování pomáhají žákům zlepšit cizí jazyk i studijní pobyty v zahraničí. Pokud máte doma juniora, kterému byste chtěli usnadnit v budoucnu cestu za vysněným povoláním a…
Polovina Čechů trpí nadváhou. Obézní pacienti volí i operaci žaludku
Celkem 56 % dospělých v České republice trpí nadváhou. Z toho je 17 % lidí obézních, tedy má BMI (index tělesné hmotnosti) nad 30. Počet osob s nadváhou od počátku 90. let stoupá.
Jak se změnila Praha za posledních 200 let? Interaktivní výstava o vývoji hlavního města
Kudy tekla Vltava v době našich praprababiček? Jak vzniklo Jižní Město? Jak se proměnil Karlín od Sametové revoluce? A co se změnilo ve vaší čtvrti? To vše se dozvíte na nové interaktivní výstavě Dvě Prahy: Město z ptačí perspektivy v Centru architektury
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Elektřina z uhlí skončí za 15 let, nadějí jsou chytré technologie
Využívání hnědého uhlí pro výrobu elektřiny může podle jednoho ze scénářů Uhelné komise v Česku skončit už za 15 let. Celosvětovým trendem se stává výroba proudu ze slunce a větru.
Do komerčních realit se v Česku v roce 2019 investovalo přes 80 miliard korun
Zhruba tři miliardy eur (kolem 80 miliard korun) se v České republice podle společnosti Cushman & Wakefield investovaly v roce 2019 do komerčních realit. Mezi ty patří kancelářské, průmyslové, maloobchodní, hotelové a víceúčelové budovy.
Rodinné domy musí být od ledna energeticky úspornější. Přísnější pravidla už ale velká část nových staveb splňuje
Evropská směrnice o energetické náročnosti budov se v Česku od letošního roku týká i staveb s výměrou menší než 350 m2, tedy i rodinných domů. Při podávání žádosti o stavební povolení se tak u nich musí počítat s téměř nulovou spotřebou energie.
Zdravotníci se u nás proti chřipce očkovat nemusí, přestože mohou své pacienty ohrozit
Podle Státního zdravotního ústavu bylo k 3. únoru 2020 v České republice kvůli závažné chřipkové infekci hospitalizováno v režimu intenzivní péče celkem 76 lidí, z nichž 14 jí podlehlo.
Klesají obavy z bezpečnosti autonomních vozidel, česká legislativa se na ně připravuje
Česká legislativa se však již připravuje na blížící se změny v dopravě. Vláda schválila dokument Vize rozvoje autonomní mobility a na schválení čeká Akční plán autonomního řízení s návrhem konkrétních opatření.
Samoobslužné vracení knih bychom chtěli začít zkoušet ještě letos, říká ředitel městské knihovny (Video)
Hostem pořadu K věci byl ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Štěpánka Duchková se ho ptala na samoobslužné terminály, na to, co se chystá pro milovníky moderních technologií a také na nově otevřené pobočky. Český rozhlas Rádio DAB...
Česko stále trápí chřipková epidemie, kde je situace nejhorší?
V Česku nadále probíhá plošná epidemie chřipky, i když podle ministerstva zdravotnictví nemocných ubývá. Nejvyšší nemocnost je v Moravskoslezském, Jihomoravském a Plzeňském kraji.
Partnerské vztahy: 80 % českých seniorů chce mít stálého partnera, jen 35 % ho hledá
Partnerské vztahy v seniorském věku jsou důležité pro 80 % dotázaných, 35 % nového partnera aktivně hledá a ženám často ke spokojenému žití postačí domácí mazlíček. To jsou ta nejzajímavější zjištění vyplývající z výzkumu mezi seniory ve věku 60-85,...
Pravidla bezpečnosti na sjezdovce zná jen 28 % lyžařů
K zajištění bezpečnosti na sjezdovce sestavila už v roce 2002 Mezinárodní lyžařská federace (FIS) deset základních pravidel. Ta slouží také při vyhodnocování případných nehod a platí po celém světě jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty.
Do Česka se vrací vymýcené nemoci, černý kašel, příušnice i tuberkulóza
Snadné cestování po celém světě, podceňování očkování a schopnost virů mutovat a přizpůsobovat se novým podmínkám. To jsou důvody, proč se nejen v Evropě, ale i v České republice objevují infekční nemoci, které už byly téměř vymizelé.
Kvůli teplé zimě zvířata hynou: přijdeme o ježky a netopýry?
Kvůli teplé zimě se některá zvířata začínají chovat jako na jaře. Opouštějí úkryty a hledají potravu. Jenže takovou chybu často zaplatí životem. V ohrožení jsou netopýři, ježci, nebo žáby. Přerušením zimního spánku se zvířata vyčerpají a často hynou.