Domácí lázně z bylinek si snadno připravíme sami, podzim je správná doba
Lázeň z lipového květu připravujeme pro děti a pacienty náchylné k častým onemocněním průdušek či plic, nebo pro liditrpící nespavostí. Získáme ji spařením asi 30 gramů sušeného lipového květu litrem vařící vody. Směs přecedíme přes plátno přimo do koupele.
Lázeň ze šalvěje lékařské má dezinfekční a svíravé účinky. Získáme ji tak, že do jednoho až dvou litrů vařící vody přidáme 35 gramů suchých šalvějových listů, které můžeme případně smíchat s trochou rozmarýny, levandule, máty peprné, nebo tymiánu. Poté směs spaříme, asi po čtvrthodině přecedíme a vlijeme do lázně.
Lázeň z listů morušovníku černého nebo bílého je vynikající posilující lázeň, příjemná především v zimním období. Dokáže dokonale vzpružit unavený organismus. Asi 50 gramů usušených listů a výhonků moruše rozdrobíme a 15 minut necháme vyluhovat v půl litru pětačtyřicet stupňů teplé vody. Získaný nálev přecedíme přes plátno do kupele.
Lázeň z usušené mateřídoušky má posilující, prokrvující a dezinfekční účinky. Připravíme ji tak, že 100 gramů přelijeme litrem vařící vody a necháme vylouhovat do zchladnutí. Výluh přecedíme a přidáme do lázně.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Smyslně a žensky: Smyslný interiér tvoří především detaily
- Leden je ideálním měsícem pro plánování svatby
- Vánoční stromky do popelnic nepatří
- Vesmírný dalekohled Jamese Webba není na oběžné dráze kolem Země jako Hubbleův vesmírný dalekohled (video)
- Kvalitní spánek začíná u kvalitního povlečení. Proč se laciným lůžkovinám raději vyhnout?
- Hobby magazín: Tři keře nabušené vitamíny: šípek, rakytník a aronie (audio)