Kolik elektřiny spotřebují v Irsku na topení

Nejhorší energetická třída obydlí nemusí znamenat nejvyšší spotřebu elektřiny na vytápění.
Obydlí s energetickou třídou A a B, která v Irsku používala elektřinu jako hlavní palivo pro vytápění, měla v roce 2022 průměrnou spotřebu elektřiny 37 kWh/m2. Největší spotřebou ze všech energetických tříd (72 kWh/m2) se však vyznačovala obydlí s energetickou třídou E, neboť v domech vyšších tříd F a G byla průměrná spotřeba jen 61 kWh/m2. Nejvyšší průměrnou spotřebu elektřiny měly v roce 2022 samostatně stojící rodinné domy, a to 7 317 kWh. To bylo o 73 % více než v případě vnitřních bytů v činžovních domech, které vykazovaly ze všech typů obydlí nejnižší průměrnou spotřebu 4 228 kWh. Přitom ale po přepočtu na m2 byla nejnižší průměrná spotřeba elektřiny v rodinných domech, konkrétně 38 kWh/m2, zatímco ve velkých bytových domech to bylo 70 kWh/m2.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- Čeká nás teplotně nadprůměrné léto. Budou zase blackouty?
- Prázdný dům jako pozvánka pro zloděje? Před dovolenou se vyplatí zkontrolovat zabezpečení, jen zamknout nestačí
- Proč se dnes lidé bojí stavět? Třetina lidí se kvůli obavám z náročnosti vzdá snu o rodinném domě
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Revoluční záruka ve světě oken, dveří a stínění
- Mladí Češi opouštějí rodinné hnízdo v průměru po 25. narozeninách, vlastní bydlení řeší jinak než před 10 lety